عکاسی کودک و نوزاد

عکاسی کودک و نوزاد کاری بسیار سخت و تخصصی، ولی در عین حال بسیار جذاب و دوست داشتنی است. ثبت این دوران برای والدین بسیار مهم است. از آنجایی که دوران کودکی از تکرار نشدنی‎ترین دوران زندگی هر انسانی است، لزوم داشتن عکس‎هایی مناسب از بهترین دوران زندگی هر فردی اهمیت بالایی دارد. داشتن عکس‎های با کیفیت که حس نوستالژی را در هر دوران از زندگی در شما بیدار کند، بسیار مهم است. 

در این مقاله تلاش خواهیم کرد ژست‎‎های عکاسی کودک و نوزاد مناسب و پرطرفداری را که در آتلیه کودک و نوزاد استفاده می‎شود، به شما معرفی کنیم که راهنمای مناسبی برای ثبت عکس‎های جذاب از کودک و نوزاد دلبند شما باشد.

ژست‎های مناسب عکاسی کودک و نوزاد

برای این که بتوانید در آتلیه کودک و نوزاد عکس‎های جذاب و به یاد ماندنی از کودکان و نوزادان عزیزتان ثبت کنید، می‎توانید از ژست‎ عکاسی کودک و نوزاد و ایده‎های مختلف عکاسی استفاده کنید:

ژست‎های عکاسی کودک

1- ژست کودکی که بر زمین نشسته است.

ژست عکاسی کودک

یکی از ژست‎های بسیار متداول در بین عکاسان کودک این ژست است. شما می‎توانید در تنوع مکان و فضا آن را ثبت کنید و انجام این حرکت برای فرزند شما بسیار راحت است و از این کار ممانعت نخواهد کرد. می‎توانید در این ژست تنوع ایجاد کنید و از صندلی، مبل و هر فضای نشستنی برای عکاسی استفاده کنید. مزیت این ژست سازگار بودن با تمام مراسمات است و در هر تم عکاسی می‎توانید یک نمونه از این ژست را داشته باشید.

2- ژست کودک ایستاده

این ژست عکاسی کودک و نوزاد در کنار راحتی که به عکس منتقل خواهد کرد، باید اصول و فرم صورت فرزند شما به درستی در عکس نمایان شود. اصول اصلی این ژست در نوع ایستادن فرزند شما و نحوه قرارگیری مناسب دست‎ها و حالت موهای فرزند شما است. فرم بدن باید در این عکس به درستی رعایت شود تا نتیجه مناسبی را از عکاسی کودک داشته باشید. می‎توانید در پسران انتخاب یک کت و در کودکان دختر با یک دسته گل، زیبایی بهتری به عکس بدهید.

3- ژست‎های خلاقانه کودک

استفاده از خلاقیت یکی از اصول عکاسی از کودک و نوزاد است. عکاس باید در عکاسی کودک شما از ترکیب رنگ‎ها استفاده مناسبی داشته باشد تا محیطی زیبا و جذاب را برای عکاسی ایجاد کند. می‎توانید با کمک لباس‎ها و تجهیزات موجود در عکاسی کودک و نوزاد تنوع ایجاد کنید.

4- عکس‎های خانوادگی

عکاسی خانوادگی

در عکاسی کودک و نوزاد خود می‎توانید از تنوع ژست‎های ایستاده و نشسته خانوادگی استفاده کنید. با تنوع قرارگیری و انواع ژست‎های مختلف، شما می‎توانید بهترین عکس‎ها را ثبت کنید.

5- ژست کودک و دوستان در حال بازی مورد علاقه

می‎توانید از کودک خود در هنگام بازی با دوستان نیز عکاسی داشته باشید. این عکس‎ها حس درونی بسیار دل‎انگیز و شادی را به عکس خواهد داد. 

6- گرفتن عکس در حالتی که کودک و نوزاد لبخند می‎‎زنند.

لذت‎بخش‎تر از دیدن عکسی که در آن کودک و نوزاد شما در حال خندیدن است نمی‎تواند حال خوب را به شما انتقال دهد. بنابراین این ایده، می‎تواند یک ایده لذت‎بخش برای ژست عکاسی کودک و نوزاد باشد.

7- ژست کودک در حال دویدن و جنب و جوش

عکاسی کودک در حال دویدن

می‎توانید با بازی کردن با فرزند خود، از او در حال دویدن عکاسی کنید. کودکان در این ژست بیشترین همکاری با شما دارند و می‎توانید بهترین لحظات را ثبت کنید.

8- از کودک خود بخواهید شکلک دوست داشتنی خود را داشته باشد.

کودک شما با انجام یک شکلک بامزه و بعد از آن ذوق و خنده‎ای که در ادامه‎ی این ژست دارد یکی از بهترین زمان‎ها برای گرفتن عکس کودک شما می‎گردد.

9- از کودک خود بخواهید به بالای سر خود نگاه کند.

توجه اصلی در این عکس چشمان کودک دلبندتان است. این ژست در لیست محبوب‎ترین‎های عکاسی کودک قرار گرفته است.

10- کودک سوپرایز شده

کودک سورپرایز شده

چهره کودکی که هیجان زده شده است، برای عکاسی بسیار مناسب و خلاقانه است.  این عکس کودک شما بسیار حس زیبایی در خود دارد. تمام تمرکز در این عکس بر فرزند شما خواهد بود در نتیجه از فضاهای شلوغ در پس زمینه عکاسی دوری کنید.

11- ژست کودکی در حال خوردن خوراکی مورد علاقه

این ژست برای عکاسی کودک بسیار مناسب است. یکی از بانمک‎ترین عکس‎هایی که می‎توانید از فرزند خود داشته باشید، عکس گرفتن از کودکی است که در حال خوردن خوراکی مورد علاقه خود است، می‎باشد. 

12- ژست کودک شما با اسباب بازی مورد علاقه خود

می‎توانید از کودک خود و اسباب بازی مورد علاقه او عکسی ثبت کنید که بسیار مورد علاقه کودکان است. 

ژست‎های عکاسی نوزاد

عکاسی نوزاد

گرفتن عکس از نوزادی که دائما در حال رشد است بسیار سخت خواهد بود. اما والدین علاقه‎مند هستند از کودکان در حال رشد خود عکس‎های زیبایی داشته باشند. در حیطه عکاسی کودک و نوزاد، کار ثبت عکس از نوزاد کمی پیچیده‎تر و نیاز به صبر و حوصله‎ی بیشتری نیز دارد. 

1- نوزاد تازه متولد شده

این ژست مناسب نوزادان در اولین روزهای زندگی آن‎ها می‎باشد. در این عکس از والدین نیز باید کمک گرفت. گرفتن نوزاد در دستان مادر یا پدر به صورت عریان ایده خوبی برای این ژست است.

2- نوزاد بیدار

از نوزادی که در ماه‎های پنجم به بعد است، می‎توانید در این عکاسی استفاده کنید. لازم نیست نوزاد شما حتما خوابیده باشد تا از آن عکس بگیرید. از حالات چهره نوزاد خود در بیداری عکس‎های نوزاد زیبا ثبت کنید.

3- نوزادی که خوابیده است‎

در این ژست که یکی از محبوب‎ترین نوع از ژست‎های نوزادان است می‎توانید بیشترین تنوع را ایجاد کنید. این عکس مناسب ماه‎های اولیه نوزاد شما می‎باشد. در این ژست حتما باید از عکاسان ماهر استفاده کنید تا آسیبی به نوزاد شما وارد نشود.

4- عکاسی از نوزادان به همراه حیوانات خانوادگی

عکاسی نوزاد با حیوانات

یکی از ژست‎هایی که امروزه بسیار طرفدار پیدا کرده است، همراهی حیوانات خانگی در عکاسی نوزاد و کودک است. 

5- ژست‎های نوزادانه خلاق

استفاده از لباس و دکور خلاقانه می‎تواند ژست مناسبی برای نوزاد شما باشد. استفاده از تم‎های خاص و مراسمات مختلف در پس زمینه‎های ژست عکاسی کودک و نوزاد بسیار جذاب خواهد بود.

6- همراهی نوزاد با فرزند دیگر خانواده

یکی از ژست‎هایی که مناسب فرزند دوم و یا سوم خانواده است. در این عکس از فرزند بزرگتر کمک بگیرید تا با نوزاد عکاسی جالبی داشته باشند. 

7- عکس‎هایی سیاه و سفید

عکاسی نوزاد سیاه و سفید

معصومیت نوزاد خود را با این ایده خاص و به کمک انواع ژست عکاسی کودک و نوزاد نشان دهید. 

8- عکاسی در طبیعت

با کمک نور زیبای خورشید در حال غروب می‎توانید عکسی زیبا ثبت کنید. این عکس حال و هوای دلنشینی در کنار معصومیت فرزند شما در عکس ایجاد خواهد کرد و مناسب ژست عکاسی کودک و نوزاد است.

لازمه داشتن عکاسی موفق کودک و نوزاد شما، انتخاب عکاس ماهر و آتلیه کودک و نوزاد مناسب است. زیرا این عکاسی بسیار احتیاج به تخصص و حوصله دارد. این دوران بی‎شک از تکرار نشدنی‎ترین اتفاقات زندگی انسان است که همگی دوست داریم از آن عکس‎های زیبایی به یادگار داشته باشیم. امید داریم با رعایت نکات عکاسی و با استفاده از ایده‎هایی که در مقاله ارائه کردیم مناسب‎ترین عکس‎های کودک و نوزاد را ثبت کنید.

عکاسی کودک و نوزاد

ژست عکاسی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *